Zabieg depilacji laserowej wykonywany jest amerykańską aparaturą marki Lumenis – LightSheer Desire. Posiada on certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez amerykański urząd ds. Żywności i Leków FDA, oraz certyfikaty odpowiednich instytucji europejskich, w tym ISO 9001.

Na czym polega zabieg?

Istotą działania lasera diodowego na mieszek włosowy jest zjawisko selektywnej fototermolizy. Światło lasera – pochłaniane wybiórczo przez struktury mieszka włosowego zawierające melaninę – zamieniane jest na ciepło, które niszczy elementy włosa odpowiedzialne za jego wzrost. Efektem jest utrata włosa i destrukcja mieszka włosowego.

Jakie są efekty zabiegu?

Jak wykazały badania, najefektywniej działa na włosy w fazie aktywnego wzrostu, tzw. anagenie. Pozostałe okresy wzrostowe naszych włosów – katagen, czyli faza zaniku, oraz telogen, faza spoczynku – na działanie lasera są „nieme”. Stąd konieczność wykonania minimum 5 zabiegów, powtarzanych w odstępach średnio 4-12 tygodniowych. Przyjmuje się, że po pierwszym zabiegu nie odrasta około 30 – 40% włosów ciemnych. Po trzech zabiegach nie odrasta około 80-92% włosów (włosy, które weszły w fazę anagenu. Niewielki odsetek pozostałych włosów to włosy jasne, cienkie, mniej widoczne. Klienci o włosach cieńszych lub nie w pełni jasnych muszą się liczyć ze słabszym efektem – przyczyną jest zbyt mala zawartość melaniny w mieszku. Włosy osłabione wcześniejszymi, wielokrotnymi zabiegami depilacji mechanicznej, mogą wymagać przeprowadzenia czwartego i piątego zabiegu dla uzyskania najlepszych rezultatów. Włosy jasne i cienkie mogą zostać jedynie przerzedzone.

Przeciwwskazania czasowe do zabiegu:

  • świeża opalenizna, skóra po solarium, skóra po zastosowaniu samoopalacza
  • terapia lekami i ziołami światło uwrażliwiającymi
  • terapia miejscowa kremami z witaminą A, C, kwasami owocowymi i lekami złuszczającymi
  • antybiotykoterapia
  • wcześniejsze niektóre zabiegi dermo-kosmetyczne i chirurgiczne
  • wcześniejsza depilacja mechaniczna